Hlavní obsah
Lochkovský tunel Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

V Lochkovském a Cholupickém tunelu selhaly kamery, auta musí jezdit pomalu

Kvůli technické závadě na kamerovém systému byly krátce po 6.00 obousměrně uzavřeny Lochkovský a Cholupický tunel na pražském dálničním okruhu. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Daněk. Zhruba po dvou hodinách se tunely otevřely, ale kamery dál nefungují, řidiči musí jet sníženou rychlostí.

Lochkovský tunel Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
V Lochkovském a Cholupickém tunelu selhaly kamery, auta musí jezdit pomalu

Tunely byly zprovozněny provizorně bez kamer, rotující vozidla ŘSD a policie je neustále projíždějí a kontrolují situaci. ŘSD také zastavilo práce na dálnici D1 před Prahou a přilehlé části Pražského okruhu, aby nezhoršovalo dopravní situaci.

Řidiči mohou tunely jet sníženou rychlostí 60 kilometrů v hodině, uvedl Daněk.

„Vypadl kompletní kamerový systém, na který je softwarem navázaný veškerý systém bezpečnostního sledování,” řekl Rýdl. Není tak možné sledovat situaci v tunelu, případný požár, zastavení nebo couvání auta, chodce v tunelu, auto v protisměru. Příčina poruchy zatím není jasná. „V tuto chvíli máme jenom nekvalifikované odhady,” podotkl mluvčí ŘSD.

Tunely jsou součástí jihozápadní části Pražského okruhu, která od roku 2010 propojuje dálnice D1 a D5. Denně tudy projedou desítky tisíc aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků