Hlavní obsah
 

Uprchlé šelmy uspali veterináři třemi ranami, zvířata si klec zřejmě otevřela sama

Dva tygři a lev utekli v pondělí z klece v Bioparku na Hradecku. Policisté prohledávali park, ve kterém se zvířata nacházela, a našli je pod borovicí. Tam je uspali tři veterináři třemi střelami najednou. Zvířata si podle policie otevřela sama.

 
Uprchlé šelmy uspali veterináři třemi ranami, zvířata si klec zřejmě otevřela sama

Zvířata utekla krátce před desátou hodinou z Bioparku Štít. „Utekli z klece dva tygři a jeden lev. Na místě zasahovalo osm policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Před 13. hodinou byli uspáni. Nebezpečí pominulo,” uvedla policie na Twitteru.

„Podle našich informací to jsou zvířata z cirkusu a tady čekala na převoz do jiného státu. Z prvních informací vyplývá, že si sama zvířata otevřela jisticí páčku klece. Právní kvalifikace nebyla dosud stanovena,“ doplnila mluvčí policie Iva Kormošová. Připraven byl i vrtulník v případě, že by zvířata utekla mimo areál.

Policista o zásahu veterinářů

Video: Ludmila Žlábková, Právo

Podle spolumajitelky bioparku Jitky Brusové byly šelmy nalezeny pod borovicí. „Zvířata v klidu ležela na jednom místě pod borovicí v oploceném areálu Bioparku. Čekalo se na třetího veterináře, šelmy byly uspány všechny tři najednou, aby nedošlo k nějakému problému,” řekla ČTK Brusová.

Policejní zásah v Bioparku, kde utekla trojice zvířat

Foto: Právo

Policisté prohledávají park

Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Podle ní byla klec poškozena. „Mříže u klecí jsou vylomené, budeme zjišťovat, jak se to mohlo stát,” dodala spolumajitelka parku. Nevyloučila, že by mohlo jít o technickou závadu.

Lev africký, kterého chovají v Bioparku.

Foto: Biopark Štít

Areál je v létě každé pondělí zavřený a návštěvníci tam nebyli.

Biopark Štít je podle údajů na webové stránce soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Biopark vznikl v roce 2014. Nachází se ve vesnici Štít, která leží nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Kromě tygrů a lva tam chovají také levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky a další zvířata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků