Hlavní obsah
Děti z Humpolce s Hankou Kynychovou, Kateřinou Fingralovou, Míšou Kuklovou a svými lektory Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové

Únosci podnikatele Brunclíka se přiznali k vraždě

Zadržení muži Milan V. (25) a o rok starší Martin R. se přiznali k únosu a vraždě třiatřicetiletého podnikatele Stanislava Brunclíka z Vysokého Mýta. Zabili ho dříve, než dostali výkupné, které už z části stačili utratit.

Děti z Humpolce s Hankou Kynychovou, Kateřinou Fingralovou, Míšou Kuklovou a svými lektory Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové
Únosci podnikatele Brunclíka se přiznali k vraždě

Při domovních prohlídkách u obou vrahů, kteří jsou ve vazbě, nalezla policie zbývající část z dvou a půl miliónu výkupného. Výkupné muži požadovali na otci zavražděného a ten jim ho požadovaným způsobem - vyhozením z vlaku - předal. Je zřejmé, že Brunclík byl zavražděn ještě před požadováním výkupného.

Zda způsobila smrt injekce lihu, nebo zda se podnikatel udusil v kufru auta, ukáže pitva. "Mohu potvrdit, že se oba podezřelí k vraždě pod tíhou důkazů přiznali a s vyšetřovatelem poměrně dobře spolupracovali," řekla Právu mluvčí Správy Policie ČR v Hradci Králové Lenka Klouzová.

Jeden se pokusil zabít

Jeden z mužů se sice v cele předběžného zadržení pokusil o demonstrativní sebevraždu, ale není v ohrožení života. K dalším podrobnostem případu se Klouzová odmítla vyjádřit.

"Konečné slovo v kauze bude mít výsledek soudní pitvy zavražděného," zdůraznil soudce Okresního soudu v Hradci Králové Pavel Trejbal. Podle zdrojů Práva došlo k zavraždění Stanislava Brunclíka na chatě jednoho z únosců. Jednu lihovou injekci mu údajně bodli do plic a druhou do hrudní kosti.

"Jde o rychlou toxikaci, která při velké koncentraci prakticky okamžitě zabíjí," řekl Právu pardubický toxikolog Pavel Bartoš. Na vraždu se dvojice údajně připravovala několik měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků