Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Turistický vláček na Žďársku zabil pětiletého chlapce. Řidič dostal podmínku

Podmíněný trest za přečin usmrcení z nedbalosti uložil soud řidiči výletního vláčku v areálu Šiklův mlýn na Žďársku. Vláček předloni v červenci srazil a usmrtil pětiletého chlapce. Součástí trestu je i zákaz řízení. O verdiktu Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou informuje Žďárský deník.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Turistický vláček na Žďársku zabil pětiletého chlapce. Řidič dostal podmínku

Nehoda se stala 14. července 2018 ve westernovém městečku u Zvole nad Pernštejnem.

Chlapec zřejmě vystupoval z turistického safari vláčku, který krátce zastavil před křižovatkou. Řidič si toho nevšiml, a když se znovu rozjel, hocha přejel. Přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Alkohol u řidiče vláčku vyloučila dechová zkouška. Policie případ vyšetřovala pro podezření na usmrcení z nedbalosti.

Soud ve Žďáru nad Sázavou nyní řidiči uložil trest odnětí svobody na jeden rok s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou roků.

„Dále mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel, pro jejichž řízení je nutné oprávnění skupiny D plus E na dva roky,” řekla Deníku tisková mluvčí soudu Klára Sklenářová. Dodala, že poškození byli se svými nároky odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních.

Podle Žďárského deníku byla z přečinu usmrcení z nedbalosti obviněna i společnost Šikland, která areál provozuje. „Ohledně právnické osoby zatím nebylo ve věci rozhodnuto,” řekla listu Sklenářová.

Provozovatelé westernového městečka Šiklův mlýn po tragické nehodě zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků turistického vláčku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků