Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Trojice zlodějů kradla v Klatovech starožitnosti, byl mezi nimi i učitel

Klatovští kriminalisté obvinili z krádeže trojici zlodějů, kteří se vloupali do domu v Havlíčkově ulici a sebrali odtud starožitné předměty v hodnotě přibližně sto padesát tisíc korun. Podle informací Práva je mezi stíhanými sedmačtyřicetiletý pedagog, který do roku 2008 učil děti ve zvláštní škole.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Trojice zlodějů kradla v Klatovech starožitnosti, byl mezi nimi i učitel

Všechny tři podezřelé zadržela policejní hlídka přímo na místě, učitel byl schovaný pod haldou různého harampádí, kde ho vystopoval služební pes.

„Pachatelé vyrazili vchodové dveře domu, vnikli dovnitř a odcizili různé starožitné šperky, hodinky, přívěsky, prsteny nebo pamětní medaile,“ uvedla Dana Ladmanová z Klatovského ředitelství policie.

Policisty zavolal majitel domu, který zloděje překvapil. „Jednalo se o dva muže ve věku 33 a 34 let z Kdyně a 47 letého muže z Horažďovicka. Poté, co si převzali usnesení o zahájení trestního stíhání za krádež a porušování domovní svobody, propustili jsme je ze zadržení,“ dodala Ladmannová.

Stíhaný pedagog už měl problémy se zákonem v minulosti. Před třemi lety dostal podmínku za to, že půjčoval byt výrobcům pervitinu, který také v několika případech i sám prodával. Letos ho omilostnila prezidentská amnestie Václava Klause.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků