Hlavní obsah

Tříměsíčního syna svazoval, zlámal mu žebra a ruku, dostal 10 let

Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek potvrdil desetiletý trest jednatřicetiletému muži za těžké ublížení na zdraví a týrání tříměsíčního syna. Kojenci podle rozsudku způsobil vážná zranění, která ohrožovala jeho život.

Tříměsíčního syna svazoval, zlámal mu žebra a ruku, dostal 10 let

Soud potvrdil verdikt krajského soudu v Brně, proti němuž se obžalovaný odvolal. Své jednání popíral, celý případ označil za komplot vůči své osobě ze strany příbuzných matky dítěte.

"Odvolání soud zamítl jako nedůvodné. Zcela jednoznačně bylo prokázáno, jakým způsobem týral syna a jaká zranění mu způsobil," řekl mluvčí soudu Petr Angyalossy.

Dítě se narodilo loni v květnu s velmi nízkou porodní váhou a muselo bojovat o život. Téměř tři měsíce strávilo ve zdravotnických zařízeních. Po příchodu domů ho však nečekala láskyplná péče, ale týrání otcem. Ten se ho dopouštěl od srpna do září loňského roku.

Pouštěl mu hlavu studenou vodu

Podle obžaloby muž držel dítě pod krkem, zvláště když plakalo. Na hlavu mu pouštěl studenou vodu a svazoval je do pleny, aby se nemohlo hýbat. Tím mu způsobil zlomeniny žeber, pohmoždění plíce či zlomeninu ruky.

Miminku také opakovaně vytahoval krmící sondu sloužící k podávání mléka, neboť chlapec při své váze dvě až 2,5 kilogramu nebyl schopen celou dávku mléka vypít sám.

Obžalovaný od počátku vinu popíral, svou vinu nikdy nepřiznal. "Byl jsem rád, když se mi syn narodil. Když ho v nemocnici po narození zachránili a dali nám ho domů, byl jsem šťastný. Jsem nevinen, jeho zranění si vůbec neumím vysvětlit," uvedl otec, který si stěžoval na podjatost svědků, nekompetentnost soudních znalců i práci policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků