Hlavní obsah
Prodejci podle celníků nabízeli padělky luxusních značek Foto: Celní správa ČR

Trhovci u Chebu nestihli zavřít sklad, celníci našli tisíce padělků

Celní správa odhalila při kontrolách na Chebsku téměř tři tisíce padělků různého zboží luxusních značek. Škodu na ochranných známkách celníci odhadli na více než 60 milionů korun.

Prodejci podle celníků nabízeli padělky luxusních značek Foto: Celní správa ČR
Trhovci u Chebu nestihli zavřít sklad, celníci našli tisíce padělků

Celníci zabavovali zboží během tří kontrol v červenci a srpnu v obci Svatý Kříž, o výsledcích informovala v úterý mluvčí celníků Lenka Havelková. Razie se týkaly tržnice Asia Dragon Bazar.

Jeden ze skladů trhovci nestihli zavřít

Foto: Celní správa ČR

„V prostorách před stánky i v nich celníci zajistili více než 2 700 kusů oděvních doplňků, galanterního zboží a hodinek, jež vykazovaly znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví,“ sdělila mluvčí.

„U jedné z kontrol našli celníci zboží také v příručním skladu, kde obchodníci nabízejí zboží vybraným zákazníkům, a který nestihli při příjezdu celníků zavřít,“ zmínila Havelková.

Celníci se zaměřili na tržnici Asia Dragon Bazar

Foto: Celní správa ČR

Ve skladu byly uložené padělky kabelek, peněženek, batohů a dalších výrobků, které prodejci nabízeli jako originály značek například Nike, Adidas, Gucci, Prada nebo Rolex. Hodnota zboží by podle mluvčí v ceně originálních výrobků dosáhla až 63 milionů korun.

Havelková dodala, že kontroly mají pokračovat, protože trhovci prodávají podezřelé zboží dále, i když jim hrozí jeho zabavení i peněžité tresty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků