Hlavní obsah
Ateliér pro děti a mládež: Staň se hercem! 17.8.2015. Člen činohry NDM Ivan Dejmal. Foto: Josef Zajíc

Tomin končí jako šéf Grossovy inspekce

Mikuláš Tomin odchází z funkce ředitele Inspekce ministra vnitra. Vysoký státní úředník pozici opouští po téměř šesti letech z vlastní iniciativy. Konkrétní důvody však nesdělil.

Ateliér pro děti a mládež: Staň se hercem! 17.8.2015. Člen činohry NDM Ivan Dejmal. Foto: Josef Zajíc
Tomin končí jako šéf Grossovy inspekce

"Končím k 31. květnu. Je vůbec zázrak, že jsem takovou dobu na tomto postu vydržel. Teď je přesně čas odejít. Navíc se mi naskytla příležitost pracovat na místě, o které jsem už dříve stál," řekl v úterý Právu 64letý Tomin, který i nadále zůstane ve službách státní správy.

"Od podzimu bych měl působit jako styčný důstojník české policie v Bratislavě," uvedl Tomin.

Hledání nového ředitele

Sám svoji práci v čele inspekce hodnotí úspěšně. "Útvar se mi podařilo konsolidovat jak po personální, tak i odborné stránce. Získali jsme si důvěru mezi poctivými policisty, kteří nás upozorňovali na situace v resortu, které z jejich hlediska nebyly zcela v pořádku. Rovněž mě těší, že nám více fandí veřejnost," dodal Tomin.

Nástupce Tomina vzejde z výběrového řízení. "Nechci předvídat, kdo to bude. Doporučil jsem jednoho člověka, kterého zatím nebudu jmenovat. Jen doufám, že nový ředitel inspekce bude jmenován co nejdříve," uzavřel Tomin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků