Hlavní obsah
Zabavený alkohol skončil v čističce. Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Téměř 15 tisíc litrů padělaných destilátů skončilo v čističce

Se zabaveným zbožím se celníci vypořádávají různě. Nelegálně získané či vyrobené destiláty ve středu pod dohledem celní správy skončily v čističce odpadních vod v Lanškrouně. Alkohol pocházel ze zásilky zabavené v roce 2004 jedné obchodní společnosti.

Zabavený alkohol skončil v čističce. Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Téměř 15 tisíc litrů padělaných destilátů skončilo v čističce

"Jednalo se o whisky, žitnou, Curacao Blue, Praděd macerát a líh o koncentraci 96,5 procenta. Byly pravděpodobně vyrobeny v České republice, jejich původ však není prokázán," uvedla mluvčí Celního ředitelství v Hradci Králové Jitka Fajstavrová.

Samotná likvidace byla velice náročná. Destiláty celníci nejprve zředili tak, aby měly velmi nízkou koncentraci a nezahubily tak mikroorganismy přirozeně čistící odpadní vody.

Čistička. Ilustrační foto

Foto: ČTK

"Lihoviny se vylévaly do jímky svážených vod a pomocí dávkovacího čerpadla a podle průtoku na čistírně a jejího zatížení se zabavený líh dávkuje v určitém množství přes usazovací nádrž do samotné biologické části, kde se přirozenou cestou rozloží," řekl Radek Martinák, který dohlíží na provoz čistírny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků