Hlavní obsah
Demonstrace 29. června v Českých Budějovicích Foto: David Veis, ČTK

Svolavateli demonstrace v Českých Budějovicích hrozí pokuta 5000 korun

Policisté předali správnímu odboru českobudějovického magistrátu protiprávní jednání 24letého svolavatele prvního shromáždění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. z 29. června. Podle nich vyzýval účastníky k neohlášenému pochodu na sídliště Máj. Za přestupek mu hrozí pokuta pět tisíc korun. Dalšího muže policisté obvinili z násilí proti úřední osobě.

Demonstrace 29. června v Českých Budějovicích Foto: David Veis, ČTK
Svolavateli demonstrace v Českých Budějovicích hrozí pokuta 5000 korun

„Vyšetřovatelé vyhodnotili dostupné záběry ze shromáždění na náměstí Přemysla Otakara II. dne 29. června. Svolavatel tohoto oznámeného shromáždění, 24letý muž z Českobudějovicka, vyzýval shromážděné osoby k neohlášenému pochodu na sídliště Máj,“ sdělil Právu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Zmínil, že policisté také obvinili dalšího muže kvůli potyčkám s policií na sídlišti Máj „Včera (ve středu pozn.red.) zahájili kriminalisté trestní stíhání dvacetiletého muže z Českých Budějovic, a to pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Obviněný útočník v sobotu 6. července kolem sedmé večer na sídlišti Máj po opakovaných a předchozích výzvách policie dvakrát zaútočil na zakročující policisty skleněnou lahví. Policistu zasáhl do hlavy. Pouze díky přilbě nebyl policista zraněn,“ konstatoval Matzner.

Muži tak v případě odsouzení hrozí až šest let vězení.

V Českých Budějovicích protestovaly stovky lidí proti Romům

Video: Pavel Orholz, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků