Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo

Státní zástupkyně z Prahy 5 zemřela po pádu z okna

Nejmenovaná žalobkyně z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 zemřela ve středu ráno po pádu z okna z domu v pražských Stodůlkách. Podle informací Práva spáchala s největší pravděpodobností sebevraždu.

Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo
Státní zástupkyně z Prahy 5 zemřela po pádu z okna

Tragickou událost redakci potvrdil mluvčí nadřízeného Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Mohu vám to potvrdit, že skutečně dnes spáchala sebevraždu, respektive že je to řešeno jako sebevražda pádem z okna, kdy nebylo zjištěno cizí zavinění. Byla z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5,“ řekl Právu Cimbala s tím, že bližší informace žalobci zatím sdělovat nebudou.

Není tak jasný motiv státní zástupkyně, která podle Cimbaly „normálně vykonávala funkci“, tedy nebyla například dočasně zproštěna.

Smutná zpráva už se donesla i k pražské vrchní žalobkyni Lence Bradáčové, pod jejíž úřad všechna státní zastupitelství v Čechách včetně těch pražských patří. „Mohu potvrdit, že jsem o této tragické události byla informována,“ řekla Právu Bradáčová.

Podle důvěryhodného zdroje Práva státní zástupkyně ve funkci působila od roku 1994, tedy 26 let. Její dobrovolná smrt údajně nijak nesouvisela s prací.

„Je nám to líto, o události však nemáme žádné bližší informace,“ sdělil k tomu Právu viceprezident Unie státních zástupců Ondřej Štastný.

Věc už řeší pražští kriminalisté. „Policisté vyjížděli před osmou hodinou ráno k nahlášenému pádu z okna. Na místě bylo předběžně vyloučeno cizí zavinění smrti, případem se policisté ale nadále zabývají,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jan Rybanský. S ohledem na rodinu nechtěl komentovat žádné další informace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků