Hlavní obsah
Státní zástupce Jaroslav Šaroch Foto: Právo

Státní zástupce Šaroch v kauze Čapí hnízdo pochybil, tvrdí Bradáčová

Vrchní státní zastupitelství pokáralo státního zástupce Jaroslava Šarocha, který dozoruje případ Čapí hnízdo. Podle nadřízeného orgánu dostatečně rychle nereagoval na informace týkající se výslechu svědků. Městské státní zastupitelství zváží do budoucna vhodná opatření.

Státní zástupce Jaroslav Šaroch Foto: Právo
Státní zástupce Šaroch v kauze Čapí hnízdo pochybil, tvrdí Bradáčová

„Bylo zjištěno pochybení dozorového státního zástupce Městského státního zastupitelství v Praze, který bezodkladně, jak je jeho povinností, nereagoval na nové informace týkající se možného výslechu svědků. Tímto pochybením dozorového státního zástupce pak došlo ke vzniku průtahů v trestním řízení,“ uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Bradáčová o výsledku šetření informovala nadřízené žalobce Šarocha s tím, že by měli přijmout opatření, aby se tak již nestalo. Pražské městské státní zastupitelství uvedlo, že závěry dohledové činnosti bere na vědomí, bude se jimi zabývat a zváží vhodná opatření.

Šaroch o tom, že policistům vrátí případ k došetření, rozhodl na konci srpna, o vrácení rozhodl zejména kvůli tomu, aby vyšetřovatelé doplnili výslechy svědků. Informace, kvůli kterým kauzu vrátil, však měl podle Deníku N už od července.

V případu Čapí hnízdo jsou obviněni premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Policie je stíhá kvůli poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Oba vinu dlouhodobě odmítají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků