Hlavní obsah
Farma Bolka Polívky Foto: Miroslav Homola, Právo

Soud poslal Farmu Bolka Polívky do konkurzu

Smutnou tečku za veselými akcemi na Farmě Bolka Polívky udělal ve čtvrtek brněnský krajský soud. Soudce Martin Hejda totiž poslal zadlužený podnik do konkurzu, což znamená, že mnohamiliónové dluhy, které při podnikání Polívka se svou družkou Marcelou Černou nadělali, by měly být řešeny prodejem majetku, v tomto případě rozprodejem samotné farmy.

Farma Bolka Polívky Foto: Miroslav Homola, Právo
Soud poslal Farmu Bolka Polívky do konkurzu

Soud už před několika týdny poslal farmu do insolvence kvůli osmimiliónovému dluhu stavební firmě za přestavbu penzionu a vybudování wellness. Na projekt se populárnímu herci a klaunovi podařilo získat dotaci 24 miliónů z Evropské unie, jenže přestavba stála o 8 miliónů více a Polívka stavebníkům vyplatil jen unijní peníze.

Poté, co podnik skončil v insolvenci, se o své peníze přihlásily další desítky firem a lidí a celková dlužná částka se vyšplhala na několik desítek miliónů korun.

Polívkovou nadějí bylo předložit plán reorganizace. „Dlužník ale plán schválený většinou věřitelů nepředložil, a jediným možným řešením úpadku tak zůstává konkurz. Za dané situace, kdy nepřichází v úvahu jiné řešení, soud rozhodl, aniž by musel vyčkat schůze věřitelů svolané rozhodnutím o úpadku na polovinu května,“ konstatoval soudce Hejda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků