Hlavní obsah
 

Soud poslal do vazby řidiče dodávky, která se na Rakovnicku střetla s vlakem

Soud v úterý poslal do vazby 25letého řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s osobním vlakem. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí muži trest odnětí svobody na tři až 10 let, uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Jeden člověk při nehodě zemřel, dalších sedm se zranilo.

 
Soud poslal do vazby řidiče dodávky, která se na Rakovnicku střetla s vlakem

Havárie se stala v sobotu odpoledne na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací.

Při nehodě se srazilo několik lidí.

Foto: Aktu.cz

Při nehodě, která se stala v sobotu po 15:00, zemřela žena, která cestovala v autě. Dalších sedm lidí se zranilo. Dva lidé jsou zranění těžce, jeden z nich jel ve vlaku. Další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, další tři lidé lehce. Řidič dodávky vyvázl s lehkým zraněním, strojvedoucí vlaku bez zranění. Posádka dodávky byli cizinci.

Při nehodě zemřela žena.

Foto: HZS Středočeského kraje

Zkoušky na alkohol u řidiče dodávky a strojvedoucího byly negativní. Jakou rychlostí dodávka jela a další okolnosti nehody, policie nadále zjišťuje. Při havárii vznikla škoda 5,16 milionu korun.

Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl obnoven v neděli ráno před 05:30, tedy asi 14 hodin po nehodě. Havarovaný vlak, který po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel z asi třímetrového náspu, musel zpět na koleje dostat speciální jeřáb pomocí několika lan v neděli po třetí hodině ranní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků