Hlavní obsah
Svědek zachránil řidiče z hořícího auto Foto: HZS Pardubického kraje

Smekáme přilbu, vzkázali hasiči zachránci, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Obrovské štěstí měl ve středu řidič, který havaroval na Orlickoústecku a jeho auto začalo hořet. Okolo jel totiž statečný muž, který nezaváhal a šoféra spolu s dalším svědkem vytáhl z auta. Hasiči mu vzkázali, že smekají přilbu.

Svědek zachránil řidiče z hořícího auto Foto: HZS Pardubického kraje
Smekáme přilbu, vzkázali hasiči zachránci, který vytáhl řidiče z hořícího auta

Auto havarovalo v podvečer u obce Nepomuk. Vůz se převrátil na střechu a během několika minut byl v plamenech. Kolem havárie projížděl muž, který okamžitě vyrazil na pomoc. Spolu s dalším mužem vytáhli řidiče z hořícího auta.

„Duchapřítomný muž ani vteřinu nezaváhal a zachránil uvězněného řidiče z hořícího vozu. Až do příjezdu záchranných složek mu poskytl první pomoc,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči po příjezdu požár uhasili a zraněný muž byl převezen vrtulníkem do nemocnice. „Klobouk nemáme, smekáme před zachránci alespoň přilbu. Opravdu skvělá práce,“ dodala Horáková. Hasiči chtějí zachránce nominovat na ocenění.

Svědek zachránil řidiče z hořícího auto

Foto: HZS Pardubického kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků