Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Školy přišly o stovky tisíc korun, naletěly podvodníkům

Důmyslný podvod vyšel v mnoha případech dvěma mladým bratrům z Kroměřížska. Muži ve věku 22 a 23 let se rozhodli obrat o peníze nikoliv seniory, kteří jsou častým „soustem“ pro podvodníky, ale dovolili si na školní instituce. Bez práce si loni přišli na částku více jak tři sta tisíc korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Školy přišly o stovky tisíc korun, naletěly podvodníkům

Vykutálení bratři si založili firmu sdružující školská zařízení a dále vytvořili nefunkční webové stránky, na kterých nabízeli různé slevy a výhody školám. Ty však ve skutečnosti nikdy neposkytovali.

„Z domu rozesílali náhodně vybraným školám v rámci celé republiky e-maily s fakturami na částku 1890 korun jako členský poplatek. A to i přesto, že si školská zařízení žádné takové služby neobjednala, ani je nevyžadovala,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Peníze tímto způsobem vylákali od 159 školních institucí. V dalších 37 případech se o podvod alespoň pokusili, nebyli však úspěšní. Celkem si tak přišli na více než tři sta tisíc korun. V předchozích dnech je kriminalista obvinil z trestného činu podvodu. V současné době hrozí oběma až pětileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků