Hlavní obsah
 

Šestnáctiletí pobodali na Vinohradech mladíka. Zadržela je zásahová jednotka

Policie dopadla dva 16leté mladíky, které podezřívá z pátečního pobodání mladého muže na pražských Vinohradech. Podle kriminalistů ho napadli po hádce na ulici. Detektivové zároveň prověřují možnost, že se dvojice podílela také na útoku v obchodním centru na Chodově.

 
Šestnáctiletí pobodali na Vinohradech mladíka. Zadržela je zásahová jednotka

„Kriminalisté zadrželi dva mladistvé muže, kteří jsou podezřelí z pobodání v ulici Bělehradská na Vinohradech. Incident odstartoval konflikt mezi dvěma muži, následovala hádka, na jejímž konci skončil 23letý muž s bodným poraněním v nemocnici v umělém spánku,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk.

Policisté začali případ okamžitě vyšetřovat a dostali se na stopu právě dvěma 16letým cizincům pocházejícím z jednoho ze států Evropské unie.

Ti byli zadrženi v sobotu zásahovou jednotkou, protože policisté měli obavy, že mohou být ozbrojeni. Kriminalisté je obvinili z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, za který jim hrozí až deset let vězení. Podali také návrh na jejich vzetí do vazby.

„Policisté zároveň prověřují možnou spojitost těchto dvou mužů s pobodáním v nákupním centru,“ konstatoval Daněk.

Napadení v obchodním centru se odehrálo 10. října večer. Policisté uzavřeli jednu místnost, v níž k útoku došlo, provoz centra jinak nebyl omezen. Policie ihned po činu informovala, že pátrá po dvou mužích. Zraněného 20letého muže převezli záchranáři do nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků