Hlavní obsah

Sebevrazi končí svůj život na kolejích

České dráhy zaznamenávají v poslední době mnoho případů, kdy si sebevrazi lehnou nebo stoupnou na koleje. Strojvedoucí je většinou spatří, ale nemají šanci včas zastavit. Brzdné dráhy vlaků bývají obvykle několik set metrů.

Sebevrazi končí svůj život na kolejích

V pondělí srazil vlak neznámého muže mezi stanicemi Týniště nad Orlicí a Bolehošť. Podle Drážní inspekce šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu. Stejného dne kolem půl sedmé večer zastavil rychlík Brno - Olomouc před bezhlavým tělem ležícím na trati Brno - Přerov.

"Domníváme se, že se jedná o sebevraha. To však musí potvrdit policejní vyšetřování," informoval Novinky mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. Podle Kučery ale není nic neobvyklého, když se sebevraždy na kolejích objevují každý den. Vlaky u nás ročně srazí až 200 osob, i když ne vždy je jisté, že jde o sebevraždy. V úvahu připadají i vraždy nebo nehody.

Sebevraždy přicházejí ve vlnách

Psycholog Petr Šmolka potvrdil, že sebevražd bývá na podzim obecně více. "Souvisí to s úbytkem slunečního svitu a s depresemi. Sebevraždy na kolejích nebývají demonstrativní, tito lidé jsou skutečně rozhodnuti zemřít. Typické je i to, že přicházejí ve vlnách. Nedávno byla například vlna sebevražd upálením a může nastat i vlna sebevražd na kolejích. Zřejmě to souvisí s medializací těchto případů, ti lidé chtějí něco vykřičet do světa" uvedl Šmolka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků