Hlavní obsah
TTC UL Foto: Milan Řehák

Sebevrah málem zapálil celou vesnici

Scházelo málo a Horní Nakvasovice, ves o asi dvaceti domcích na rozhraní Prachaticka a Strakonicka, lehla popelem. Osmašedesátiletý důchodce se po sporu se svou družkou rozhodl ukončit život neobvyklým způsobem a vypadalo to, že své sousedy chce vzít sebou.

TTC UL Foto: Milan Řehák
Sebevrah málem zapálil celou vesnici

Ve středu v noci zapálil muž svůj rekonstruovaný dům, vzdálený jen pár metrů od pětisetlitrové plynové nádrže v sousední zahradě. Její výbuch by byl pro obec tragický. Když přijela policejní hlídka, vyšel ven a prostřelil si před strážci pořádku legálně drženým revolverem hlavu.

Policisty zavolala důchodcova družka, které vyhrožoval. Měla strach o svůj život. Když strážci pořádku na místo přijeli, dům už pohltily plameny a důchodce držel revolver. "Sebevraždě se nedalo zabránit," řekla Právu Eva Rybová z prachatického policejního ředitelství.

Zdůraznila, že muž nedal policistům šanci na vyjednávání o jeho život. Hasiči se hned po sebevražedném výstřelu snažili všemožně zabránit tragédii. "Pokud by chytla velká plynová nádrž, vedle které se zastřelil, z Horních Nakvasovic by toho moc nezbylo," uvedl ředitel prachatických hasičů Vladislav Ženíšek a podotkl, že Nakvasovičtí chtěli pomoci hasit.

Sousedi chtěli pomáhat

"Dobrovolníky, kteří chtěli zachránit rekonstruované stavení, jsme tam nemohli pustit. Šlo o život všech přihlížejících," popisoval středeční peklo Ženíšek. Místní se z tragédie stále nemohou vzpamatovat a ještě ve čtvrtek před spáleništěm diskutovali.

"Byl to jinak klidný člověk. Vůbec nechápu, co se mohlo stát. Bála jsem se i o svůj dům. Taková tragédie nás poznamená na dlouho. Nikdy už to tady nebude takové," vyprávěla ve čtvrtek majitelka jednoho ze sousedících stavení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků