Hlavní obsah

Rodiče v Brně mučili syna připínáčky na patách a týrali ho hladem

Horor zažíval na vlastním zuboženém těle sedmiletý školák z Brna. Rodiče ho každodenně trápili hladem a dokonce ho i mučili velmi bolestivým způsobem. Při výšce 102 centimetrů vážil před odhalením případu pouze 13 a půl kila, což odpovídá normální váze zhruba čtyřletého dítěte.

Rodiče v Brně mučili syna připínáčky na patách a týrali ho hladem

„Jako z koncentráku. To mě napadlo okamžitě, když jsem chlapce poprvé viděla při vyšetřování bez šatů. Byla to hrůza a děs. Postupně jsem však zjišťovala, že hlad není to jediné, čím ho rodiče z Brna mučili,“ uvedla k nezvyklému případu, který v těchto dnech začal projednávat Městský soud v Brně, vyšetřovatelka Michaela Kučerová.

Hoch, který vyšel z chudších poměrů jako čtvrté a nechtěné dítě rodičů měl takový hlad, že kradl spolužákům ve škole svačiny. Když se na to přišlo, donutily ho okolnosti k děsivé vynalézavosti, kdy při touze po jídle vykrádal svačiny spolužákům z jiných pater školy, protože ve třídě si již na to netroufal.

 

Do bot a na paty mu otec lepil připínáčky a hocha pak v hrozných bolestech nutil i hodiny běhat a skákat po pokoji.
policista

 

Jeho matka přitom okolí tvrdila, že chlapec je nemocný, má speciální dietu, vyrážky a podobně. Na případ upozornil policii orgán sociální péče. Ve škole se na to nemohlo přijít delší dobu i proto, že matka hocha neposílala často do školy s tím, že mu sama pro nemoc psala omluvenky a také školu během roku vystřídala.

Jako hyperaktivní dítě byl doma neustále bit. “Kromě obligátních facek, bití řemenem, vařečkou i pěstmi i zkušené kriminalisty šokoval způsob mučení, který synovi aplikoval jeho otec. Do bot a na paty mu lepil připínáčky a hocha pak v hrozných bolestech nutil i hodiny běhat a skákat po pokoji. Kruté divadlo ještě vylepšovali nadávkami,“ popsal policista Pavel Šváb.

Rodičům odebraly úřady další děti

Po hospitalizaci v nemocnici, která mu zřejmě zachránila život, přibral hned za první měsíc chlapec pět kilogramů. Už několik měsíců je v péči dětského domova, kde vyrostl díky pravidelné stravě o deset centimetrů. Podle vychovatelů se také výrazně zklidnil.

Rodiče, kterým byli odebráni všichni starší sourozenci týraného chlapce, mohou být odsouzeni až na osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků