Hlavní obsah
Za volantem vozu odtahové služby zkolaboval řidič Foto: HZSP

Řidič odtahového vozu v Praze zkolaboval a naboural tři auta

Za volantem vozu odtahové služby zkolaboval v úterý odpoledne řidič v pražských Strašnicích. Život mu zachránili svědci a záchranáři, kteří ho převezli do nemocnice.

Za volantem vozu odtahové služby zkolaboval řidič Foto: HZSP
Řidič odtahového vozu v Praze zkolaboval a naboural tři auta

Nehoda se stala na křižovatce ulic Dřevčická a Černokostelecká. Řidič odtahové služby naboural ze zatím neznámých příčin nejméně tři osobní auta před sebou, poté ještě vjel na tramvajový pás. Podle záchranářů ho s největší pravděpodobností postihly za volantem zdravotní problémy v podobě srdeční zástavy.

"Hasiči na místo vyjížděli krátce po 16. hodině. Jednu vážně zraněnou osobu pomáhali transportovat do vozidla záchranné služby, poté zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Provoz tramvají byl po dobu zásahu záchranářů zcela zastaven. Stále také automobilová doprava, a to v obou směrech.

Nehoda zkomplikovala dopravu.

Foto: HZSP

"U vážně zraněného muže byla svědky události zahájena telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. První posádka záchranářů byla na místě za minutu od přijetí oznámení. Po krátké chvíli se záchranářům podařilo u muže obnovit srdeční činnost. Ve vážném stavu byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích," sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová s tím, že do nemocnice převezli záchranáři také dvě lehce zraněné ženy.

Podle záchranářů stály za nehodou s největší pravděpodobností zdravotní problémy řidiče, žádná zranění v souvislosti se samotnou nehodou totiž neutrpěl. "Srdeční zástava nebyla u pacienta vyvolána vlivem případných mechanických poranění, která by utrpěl při nehodě," doplnila Poštová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků