Hlavní obsah
 

Řidič, který vybržděním způsobil smrtelnou nehodu, neměl povinné ručení

Řidič BMW, který byl obviněn z obecného ohrožení kvůli prosincové nehodě na dálnici D10, při které zemřelo malé dítě, neměl zaplacené povinné ručení. Vyplývá to z databáze České kanceláře pojistitelů. Muže soud poslal minulý týden do vazby.

 
Řidič, který vybržděním způsobil smrtelnou nehodu, neměl povinné ručení

„Mohu uvést, že jeden z účastníků nehody na dálnici D10 neměl pojištění. Více informací s ohledem na probíhající vyšetřování nemohu sdělit,“ řekl Novinkám mluvčí České kanceláře pojistitelů Aleš Povr. Na nezaplacené pojistné upozornila MF Dnes.

Že jde právě o řidiče BMW, lze zjistit z databáze kanceláře pojistitelů pomocí registrační značky, na kterou tam není veden žádný údaj.

BMW po nehodě na dálnici D10

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Policie v pondělí informovala, že šestatřicetiletého muže obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, protože svou agresivní jízdou a vybržďováním způsobil dopravní nehodu, při níž došlo k úmrtí osmiměsíčního dítěte a k několika dalším zraněním. Řidiči hrozí až 15 let ve vězení, soud na něj minulý týden uvalil vazbu.

Detektivové mají kamerové záznamy jednoho z účastníků nehody, na kterém je zachycený průběh střetu.

Vážná nehoda tří aut se stala 28. prosince na 32. kilometru dálnice D10. Zraněni byli celkem čtyři lidé, nejhůře na tom bylo právě několikaměsíční dítě, které později zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků