Hlavní obsah
Náklad byl pro ostatní řidiče nebezpečný Foto: Policie ČR

Řidič hazardér nacpal na malou korbu pět velkých kontejnerů. Navíc řídil opilý

Policisté na Orlickoústecku zastavili v pondělí řidiče nákladního auta, který měl neuvěřitelně uložený náklad na korbě auta. Při kontrole navíc zjistili, že muž je opilý a auto mělo také technické nedostatky.

Náklad byl pro ostatní řidiče nebezpečný Foto: Policie ČR
Řidič hazardér nacpal na malou korbu pět velkých kontejnerů. Navíc řídil opilý

Dopravní policisté zastavili šoféra v obci České Libchavy, protože se jim už z dálky nezdál náklad na korbě. Muž tam vezl pět kontejnerů, z nichž tři měl naskládané na sebe. Ohrožoval tím nejen sebe ale i ostatní řidiče.

„Nebyl to ale jeho jediný prohřešek. Byl hlídkou vyzván k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní s hodnotou 0,95 promile alkoholu v dechu. Řidič nezapíral a s naměřenými hodnotami souhlasil,“ popsala mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Další kontrola zjistila technické závady na autě - prasklé čelní sklo zčásti zalepené černou izolepou, otvor v podlaze nákladového prostoru, ostré hrany na karoserii vozidla, poškozená pneumatika.

Ve správním řízení muž může za alkohol zaplatit až 20 tisíc korun a na rok přijít o řidičský průkaz. Za technický stav se bude zodpovídat jak řidič, tak provozovatel. Úředníci Pardubického kraje mu mohou uložit pokutu až do výše půl miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků