Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

První vážný úraz zimní sezóny. Mladý lyžař skončil v Krkonoších v bezvědomí

Posádka horské služby vyrazila na pomoc 20letému lyžaři v sobotu dopoledne v Jánských Lázních v Krkonoších. Mladík narazil do dřevěné překážky na okraji sjezdovky a upadl do bezvědomí.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
První vážný úraz zimní sezóny. Mladý lyžař skončil v Krkonoších v bezvědomí

Záchranáře přivolala obsluha sjezdovky Anděl před půl jedenáctou. „Následkem rychlé a neopatrné jízdy bylo krátké bezvědomí, dále zlomeniny klíční kosti, pohmožděná pažní kost a zlomenina hrudního obratle spolu s krvácením do plicní dutiny,“ uvedl zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Zraněný lyžař dostal krční límec a byl zafixován do vakuové matrace. Následně ho horská služba převezla k připravené sanitce.

Vlek Anděl se rozjel v sobotu. Zájemci o lyžování mohou využít zhruba 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky. Černá hora obvykle zahajuje lyžování mezi prvními v zemi, loni se na Černé hoře poprvé lyžovalo 27. listopadu.

Na hřebenech Krkonoš bylo v sobotu ráno kolem devíti stupňů Celsia pod bodem mrazu, například v okolí Luční boudy leží kolem 15 centimetrů sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků