Hlavní obsah

Případ brutální vraždy dvou bezdomovců skončil u ledu

Brutální vražda dvou bezdomovců, která loni v dubnu otřásla Plzní, se zřejmě zařadí mezi kriminalistické pomníčky. Policisté po tři čtvrtě roku trvajícím prověřování případ odložili, a tím ho poslali k ledu.

Případ brutální vraždy dvou bezdomovců skončil u ledu

"Nepodařilo se zjistit skutečnosti, které by opravňovaly zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě," řekla v úterý Právu náměstkyně krajské státní zástupkyně Dagmar Lindenthálová. Oživit vyšetřování by mohly nové poznatky, který by vyplynuly například z prověřování jiných kriminálních případů.

Dva bezdomovce ubil, třetího zachránili lékaři

Neznámý vrah napadl trojici bezdomovců v noci z 11. na 12. dubna v areálu bývalého výstaviště. Dva z nich ubil na místě, třetímu zlámal kosti a lékaři ho dávali několik týdnů dohromady. Bezvládná těla ležela za plechovou hradbou asi deset metrů od řeky Mže, kde v přístřešcích zimovali.

"Ten večer jsem se opilý vracel zpátky do přístřešku. Z takového menšího srázu mi po trávě uklouzly nohy. Zůstal jsem tam ležet a chrápal až do rána. Na nic se z noci nepamatuju. Když jsem se probudil, všechno mě bolelo. Nebyl jsem schopný se vůbec postavit, nohu jsem měl nateklou, roztrhlý obličej a nemohl jsem pořádně popadnout dech. Bylo mi jasný, že mě někdo zmlátil. To mi ještě museli sundat boty, protože jsem byl bos," vybavoval si muž, který masakr přežil. Půl hodiny mu trvalo, než dopajdal k přístřešku, který byl vzdálený asi sto metrů.

"Bylo mi divné, že kamarádi mají zbouraný stan. Říkal jsem si, že asi zase byli ožralí a strhli ho. Pak mě zarazilo, že tak divně leží na sobě. Když jsem se přiblížil, lekl jsem se těch jejich výrazů. Kolem nich bylo všude plno krve. Leželi na hromadě jak nějaký ubitý zvířata. Divil jsem se, že je rovnou nehodili do řeky. Oslovil jsem je, ale nikdo neodpovídal. Tak jsem poznal, že jsou mrtví. Neměl jsem jak zavolat policajty. Třásla se mnou zimnice. Nohy mě šíleně bolely, tak jsem si lehl na chvilku do spacáku. Pak mě vzbudil kamarád s přítelkyní, kteří zavolali pomoc," uzavřel muž přezdívaný Borůvka.

Policie: nebyl to souboj bezdomovců

Policisté definitivně vyloučili, že by vraždil některý z bezdomovců. To byla jedna z vyšetřovacích verzí. Kriminalisté se totiž zpočátku domnívali, že by mohlo jít o vyřizování účtů související s bojem o teritorium. Je to totiž velmi výhodné místo, které policie nekontroluje a je odtud jen pár kroků k supermarketu Kaufland, kde se bezdomovci přes den obvykle shromažďují.

"Žádné takové poznatky jsme ale nezjistili. Vyšetřování se potom začalo ubírat jiným směrem. Dopátrali jsme se k určitému scénáři, kdo a jak vraždy mohl spáchat, ale ve finále nám pro usvědčení pachatele chyběly důkazy," uvedl zdroj obeznámený s případem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků