Hlavní obsah
 

Dítě z Mělnicka zemřelo na syndrom náhlého úmrtí

Středočeská policie v úterý oznámila, že příčinou úmrtí dítěte na Mělnicku byl syndrom náhlého úmrtí. Dítě bylo mrtvé několik dní.

 
Dítě z Mělnicka zemřelo na syndrom náhlého úmrtí

„Pitva proběhla v sobotu a předběžné závěry jsou takové, že nedošlo k násilnému činu. Příčinou je prozatím syndrom náhlého úmrtí, ale ještě nemáme konečné výsledky pitvy. Nikdo nebyl obviněn, nikdo nebyl ani zadržený, ale dále probíhají úkony trestního řízení,“ uvedl náměstek krajského ředitele Jan Krejčí.

Podle něj dítě do Labe vhodila matka, protože zemřelo a ona podle policie nevěděla, co s ním. „Dítě zemřelo několik dní před ohlášením incidentu,“ konstatoval Krejčí s tím, že zatím nemůže komentovat, zda matka byla pod vlivem drog.

Tělo čtyřměsíčního chlapce našli policisté po rozsáhlém pátrání v sobotu odpoledne u řeky Labe u obce Vliněves nedaleko Hořína, odkud chlapec zmizel v pátek odpoledne.

Matka původně uváděla, že se s dítětem vydala do místního lesoparku, kde se i s chlapečkem opalovala. Podle jejích slov na chvíli usnula, a když se probudila, kočárek ani dítě tam už nebyly. V pondělí policie uvedla, že prověřuje nedbalostní jednání matky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků