Hlavní obsah

Při řádění v čekárně hodil nástěnné hodiny na dveře ordinace

Policisté vyšetřují 31letého muže, který v pondělí odpoledne napadl na poliklinice v Plzni lékařku a zdravotní sestru. Obě ženy se musely zavřít v ordinaci, kam se agresivní pacient násilím dobýval.

Při řádění v čekárně hodil nástěnné hodiny na dveře ordinace

„Muž požadoval ošetření, které lékařka odmítla provést. Na to začal být hrubý. Nejprve verbálně, po chvíli začal hrozit i pěstmi. Z čekárny, kde se vše prozatím odehrávalo, se lékařka se sestrou odešly schovat do ordinace. Za sebou zavřely dveře a zavolaly na tísňovou linku,“ řekla mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.

Muž se podle Pužmanové začal dobývat dovnitř. „Tloukl a kopal do dveří. Posléze se mu je podařilo prorazit, dál pokračoval ve verbálním útoku. Asi po dvou minutách svého řádění hodil nástěnnými hodinami z čekárny o dveře ordinace a odešel. Strážníci ho zadrželi venku před budovou polikliniky a předali státní policii,“ dodala Pužmanová.

Pacientovi hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků