Hlavní obsah
Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo

Při plaveckých závodech v Prostějově spadlo na dívky sklo a pořezalo je

Dvě dívky utrpěly řezná poranění, když na ně při plaveckých závodech v krytém bazénu v Prostějově spadla z vysokého stropu část osvětlení.

Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo
Při plaveckých závodech v Prostějově spadlo na dívky sklo a pořezalo je

K události došlo už minulou sobotu, policisté i provozovatel o ní však informovali v pátek. „Přijali jsme oznámení o události a prověřujeme ji,“ sdělila mluvčí policie Miluše Zajícová.

Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově, která je provozovatelem bazénu, potvrdil, že do bazénu spadl kryt stropního světla.

„Pozvali jsme odbornou firmu, jejíž technici zjistili, že došlo k přehřátí kondenzátoru a prasknutí krytu světla. Jde o bezpečnostní sklo, kryt je vyroben tak, aby se při prasknutí rozdrobil na drobné neostré kousky. Přesto naneštěstí došlo k poranění dvou děvčat, která musela vyhledat ošetření,“ uvedl Průša.

Bazén zůstal po události uzavřený a technici provedli důkladnou kontrolu ostatních světelných těles. „Nejsou to nějaká stará světla, ale nějakou dobu už slouží. Přesto uvažujeme, že je pro jistotu necháme všechna vyměnit,“ sdělil Průša.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků