Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Při nehodě těžce zranil dva cyklisty, pak ujel nechat si spravit auto

Těžká zranění způsobil dvěma cyklistům 44letý řidič škodovky v beskydské obci Kunčice pod Ondřejníkem. Po nehodě z místa ujel, aniž by zraněným poskytl pomoc. Policie ho nyní po necelých dvou týdnech vypátrala a zjistila, že už stačil na svém autě vyměnit poškozené díly. Navíc vyšlo najevo, že už mu byl dříve vysloven zákaz řízení.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Při nehodě těžce zranil dva cyklisty, pak ujel nechat si spravit auto

Nehoda se stala 14. května, auto narazilo postupně do dvou cyklistů, kteří jeli za sebou. "Řidič se u nich ani nezastavil a zbaběle ujel, aniž by těžce zraněným mužům poskytl první pomoc. Cyklisté skončili v příkopu," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Díky svědeckým výpovědím se policii podařilo řidiče po deseti dnech vypátrat. "Muž se k činu doznal. Nepomohlo mu ani to, že automobil opravil a poškozené fragmenty vozu vyměnil za nové. Vzhledem k jeho chování po této nehodě nás nepřekvapilo, že mu byl již dříve vysloven zákaz řízení za jízdu pod vlivem alkoholu," dodal Starzyk.

Řidič již čelí obvinění z přečinu těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci, za což mu hrozí trest v odnětí svobody až na pět let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků