Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Převážel přes Chebsko do Německa Syřany bez dokladů, hrozí mu pět let

Dva Syřany bez platných dokladů k pobytu převážel na začátku července na Chebsku 38letý cizinec v osobním vozidle do Německa. Chebští kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Obviněnému hrozí až pětileté vězení

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Převážel přes Chebsko do Německa Syřany bez dokladů, hrozí mu pět let

„Byl kontrolován policejní hlídkou v Chebu v ulici Ke Hřibovu, kdy bylo zjištěno, že jako řidič osobního vozidla přepravoval ve vozidle dva cizince bez jakéhokoliv platného pobytového povolení. Cizincům měl slíbit, že jim pomůže je dopravit přes Českou republiku dále do ciziny. A toto měl učinit za úplatu,“ uvedla v neděli mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Krejčí.

Osmatřicetiletého muže policisté na místě zadrželi a převezli ho na policejní služebnu. Po provedených procesních úkonech byl umístěn do policejní cely.

„Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. Za toto nezákonné jednání mu v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Krejčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků