Hlavní obsah

Právníci doporučili Pitrovi návrat do ČR

Právníci podnikatele Tomáše Pitra v sobotu po odpoledním jednání a hodnocení situace, která vznikla vydáním mezinárodního zatykače pražským městským soudem, vydáním příkazu k zatčení a vyhlášením policejního pátrání po Pitrovi, svému mandantovi doporučili, aby se po skončení dovolené vrátil domů do ČR.

Právníci doporučili Pitrovi návrat do ČR

"Klientovi doporučujeme, aby se vrátil tak, jak měl v plánu. Návratem vyvrátí důvody vazby a podezření, která vedla k vydání příkazu zatčení. Myslíme si, že k vyvrácení pochybnosti přispěje, když soudci vydá cestovní pas a případně předloží písemný slib," řekla odpoledne Právu advokátka Helena Rejholcová, která Pitra obhajuje v trestní věci daňových podvodů.

"Proti listopadovému rozsudku pražského městského soudu jsem již podala odvolání," dodala. Uvedený nepravomocný rozsudek Pitra poslal na osm a půl roku do vězení. [celá zpráva] Konečný verdikt by měl příští rok vynést pražský vrchní soud.

Pitr se zatím k doporučení svých právníků nevyjádřil, na mobilu je nedostupný. Jeho dovolená s rodinou v Alpách by měla končit v pondělí 2. ledna. [celá zpráva] Už v pátek Právo upozornil na to, že má pouze české občanství a pouze české cestovní doklady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků