Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo

Pracovník T-Mobilu ukradl a prodával data 1,5 miliónu klientů

Jeden ze zaměstnanců telekomunikačního operátora T-Mobile ukradl osobní údaje klientů a prodával je dál. Únik dat vyšetřuje policie. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD), které to potvrdila mluvčí operátora Martina Kemrová. Podle deníku se případ stal v dubnu a jde v něm o údaje zhruba 1,5 miliónu zákazníků.

Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo
Pracovník T-Mobilu ukradl a prodával data 1,5 miliónu klientů

„Bohužel musíme potvrdit, že došlo ke zcizení a prodeji zákaznických dat,” sdělila deníku Kemrová. „Případ jsme předali policii, zaměstnanec byl okamžitě propuštěn, data jsou zpět v majetku naší společnosti,” dodala. Firma neuvedla, jaké údaje její zaměstnanec stáhl a jestli jsou mezi nimi třeba i čísla bankovních účtů, píše deník.

Krádež dat podle MfD vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Deník píše, že zpočátku se mluvilo o škodě v řádu stamiliónů korun, kterou krádeží dat mohl T-Mobile utrpět, firma uvedla, že žádná škoda jí ani zákazníkům nevznikla. „Pokus byl podchycen v samotném začátku,” uvedla Kemrová.

Pracovníka IT oddělení T-Mobilu, který data zkopíroval, už policie obvinila, napsal list. Podle jedné z verzí data stáhl 19. dubna a způsobil tím výpadky signálu po celém Česku, píše deník. T-Mobile to popírá.

Anketa
Obáváte se, že by někdo mohl zneužít vaše osobní údaje?
Ano
93.6 %
Ne
6.4 %
Celkem hlasovalo 2134 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků