Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Porucha troleje zkomplikovala železniční dopravu v Praze

Železniční dopravu v Praze ve čtvrtek ráno zkomplikovala porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Několik osobních vlaků kvůli ní muselo být zcela nebo částečně odřeknuto a některé rychlíkové spoje nabírají velké zpoždění. Železničáři už sice obnovili výjezd souprav z odstavného nádraží, provoz vlaků se ale stabilizuje zřejmě až dopoledne, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Porucha troleje zkomplikovala železniční dopravu v Praze

Problémy se týkají hlavně osobních vlaků na linkách S1, S2, S4, S7 a S9. České dráhy musely kvůli problémům souvisejícím s poruchou troleje ve Vršovicích odřeknout například jeden pár vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Další spoje byly zrušeny například mezi Milovicemi a Prahou nebo hlavním městem a Benešovem.

Problémy se týkají také několika rychlíků a expresů. Cestující v nich musí podle informací na webu Správy železniční a dopravní cesty počítat i s více než hodinovým zpožděním. Dva dálkové spoje mají dokonce na odjezdu z pražského hlavního nádraží zpoždění přes dvě hodiny.


Problémy s trolejí ochromily podle webu Českých drah provoz na odstavném nádraží v Michli. Na tratě z něj nebylo možné vyvážet potřebné soupravy. Krátce před 06:00 se podařilo výjezd z odstavného nádraží částečně obnovit, výjezd souprav byl ale zpočátku výrazně omezený.

Kolem 07:00 byl provoz podle Joklíka zcela obnoven. "Nějakou dobu ale ještě potrvá, než se podaří všechny vlaky vyvézt, takže stabilizace dopravy bude trvat několik hodin, dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků