Hlavní obsah

Porodníkům na sále přidělala práci panenka v baby-boxu

Nečekanou situaci museli během posledního dne loňského roku řešit zdravotníci ve zlínské nemocnici Tomáše Bati. Během práce na porodních sálech oznámil hlídací systém vložení dítěte do baby-boxu v areálu nemocnice. Sestra našla ale ve speciálním zařízení panenku věnovanou prvnímu občánkovi roku 2008.

Porodníkům na sále přidělala práci panenka v baby-boxu

„Kolem druhé hodiny odpoledne panenku někdo zřejmě v dobrém úmyslu dal do baby-boxu se vzkazem: Dárek pro první holčičku narozenou v této nemocnici v roce 2008. I když je panenka krásná, dotyčný si asi neuvědomil, že tím může způsobit problémy,“ řekla mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková.

„Baby-box šla zdravotní sestra otevřít a hračku vyndat. V té době jsme měli hodně práce na porodních sálech, takže dárce zbytečně odvedl personál od důležitých povinností. Navíc – pokud by některá maminka chtěla v tu dobu do schránky opravdu vložit dítě, kvůli jeho zablokování panenkou by to nešlo,“ doplnila Havlíková.

Panenka našla brzy nové majitele. Zdravotníci z porodnice ji věnovali dvojčatům Julii a Radkovi Adamíkovým, která se narodila jako první děti letošního roku v krajské nemocnici.

Baby-box byl ve zlínské krajské nemocnici zprovozněn jako pátý v České republice loni 6. prosince. Je umístěn zvenčí v přední části areálu nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků