Hlavní obsah

Policistům posprejovali auto, zatímco na služebně prověřovali hledaného

Zaparkované policejní vozidlo se v úterý nad ránem dočkalo nežádaného vylepšení. Zatímco jeho posádka na služebně v Benediktské ulici v Praze předváděla hledanou osobu, jeden ze skupinky lidí jejich služební automobil posprejoval.

Policistům posprejovali auto, zatímco na služebně prověřovali hledaného

„Krátce před čtvrtou hodinou ranní policisté z Pohotovostní motorizované jednotky předvedli na místní oddělení muže, který nepředložil žádné doklady a s policisty odmítl spolupracovat. Na služebně následně policisté zjistili, že se jedná o muže vyhlášeného v celostátním pátrání,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Na služebně strávili policisté s hledaným mužem zhruba půl hodiny. Mezitím prošla kolem služebny skupinka pěti osob, z nichž dva lidé se zastavili u zaparkovaného vozidla. Zatímco jeden z dvojice vytáhl barevný sprej, kterým „ozdobil“ policejní vůz, druhý si jeho počínání natáčel na mobilní telefon. Místo činu poté opustili.

Všechny osoby zachytil podle policejní mluvčí kamerový systém. Polici nyní žádá o pomoc při zjištění jejich totožnosti veřejnost. „Jelikož se jednalo o noční hodinu a některé osoby byly zjevně pod vlivem alkoholu, domníváme se, že právě opustily některé z restauračních zařízení v centru. Proto by nám mohlo pomoci i svědectví osob, které tuto partičku někde viděli posedávat,“ řekla mluvčí.

Muži, který posprejoval policejní auto, hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok za trestný čin poškození cizí věci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků