Hlavní obsah
Hotel Corrado v Dubí, kde policejní zásahová jednotka odhalila pěstírnu konopí. Foto: Karel Otcovský, Právo

Policisté objevili pěstírnu marihuany v hotelu, kde se scházely špičky ČSSD

Na pět tisíc rostlin marihuany objevili ve středu ráno policisté v hotelu Corrado v Dubí na Teplicku, ve kterém se svého času scházely špičky sociální demokracie včetně expředsedy Jiřího Paroubka. Zásahová jednotka vtrhla do objektu v sedm hodin ráno. Na místě zadržela tři Vietnamce, kteří se o rostliny starali.

Hotel Corrado v Dubí, kde policejní zásahová jednotka odhalila pěstírnu konopí. Foto: Karel Otcovský, Právo
Policisté objevili pěstírnu marihuany v hotelu, kde se scházely špičky ČSSD

„Zajištěné konopí by na černém trhu mělo hodnotu zhruba pěti miliónů korun,“ řekla Právu mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

Jedna z největších odhalených pěstíren konopí v Ústeckém kraji byla rozmístěna v několika pokojích v podkroví a ve třetím patře hotelu, kde byl zablokovaný výtah. Přístup po schodišti byl však volný.

Policejní zásahová jednotka v hotelu Corrado v Dubí zajišťuje pěstírnu konopí.

Foto: Karel Otcovský, Právo

Vlastníkem hotelu byl Václav Prokeš, blízký přítel předsedy ČSSD v Ústeckém kraji Petra Bendy. V podniku, ve kterém podle policejních záznamů nabízely čas od času své služby prostitutky, byly do roku 2008 několikrát pořádány stranické akce, kterých se nejméně jednou zúčastnil i tehdejší předseda Paroubek.

Prokeš před časem nemovitost prodal společnosti Corporeal Property Invest, jejíž záměrem je přestavět hotel na soukromé nadstandardní ubytovací zařízení pro seniory Pohoda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků