Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie zasahovala na pobočkách České pošty, zatkla devět lidí

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve středu ráno zasahovali ve dvou budovách České pošty v Praze. Zadrželi devět lidí. Zásah souvisí s činností bývalého pracovníka pošty a manipulacemi s veřejnými zakázkami.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie zasahovala na pobočkách České pošty, zatkla devět lidí

"Probíhá realizace, kterou provádí Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a souvisí s Českou poštou," potvrdila Právu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle informací Práva zásah souvisí s činností bývalého pracovníka České pošty, který měl na starosti veřejné zakázky. V zaměstnání měl skončit před půl rokem.

Zakázky na stavební práce

To potvrdil žalobce Zdeněk Matula, který oznámil stíhání devíti lidí. "Tři obviněné osoby působily jakožto zástupci veřejného zadavatele, šest obviněných osob zastupovalo obchodní společnost. Trestní stíhání bylo zahájeno pro zločiny sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě," sdělil Matula.

"Obvinění podle policejního orgánu jednali jako organizovaná skupina, která manipulovala s veřejnými zakázkami malého rozsahu na stavební práce," dodal.

"Zásah v pobočkách vám můžu potvrdit. Policie si v rámci vyšetřování vyžádala dokumenty související s bývalým pracovníkem pošty. Policistům poskytujeme součinnost," řekla Novinkám mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Neuvedla, o jakého bývalého zaměstnance jde, protože zatím nemá dostatek informací.

Podle mluvčí pošty se zásah týká hlavní pobočky v centru Prahy a pobočky na Olšanské ulici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků