Hlavní obsah
 

Policie prohledává Liberecký kraj, lupiči v prodejně zabili prodavačku a utekli

Policie v Libereckém kraji pátrá po dvou mužích, kteří měli přepadnout večerku a smrtelně zranit prodavačku. Dalšímu muži způsobili těžké zranění. Policisté prohledávají město i prostředky hromadné dopravy.

 
Policie prohledává Liberecký kraj, lupiči v prodejně zabili prodavačku a utekli

Přepadení se odehrálo kolem půl desáté dopoledne v Dopravní ulici v místní části Vratislavice. Na případ jako první upozornila TV Prima.

„Zatím neznámí pachatelé uvnitř prodejny napadli nožem dvě osoby, muže a ženu. Policisté po příjezdu na místo oživovali ženu, následně si ji k resuscitaci převzali záchranáři, kteří v ní pokračovali,“ řekla Novinkám mluvčí policie Vlasta Suchánková.

V prodejně zemřela žena.

Foto: Michael Polák, Právo

„I přes 40 minut trvající resuscitaci lékař nakonec konstatoval smrt. Muže jsme převezli s těžkým zraněním na traumacentrum do liberecké nemocnice,“ dodal mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Policisté nyní pátrají po dvou mužích. Jeden měl mít na sobě maskáčové kalhoty, tmavou bundu a na hlavě černou kapuci. Popis druhého muže policisté nemají.

Prohledávají MHD

„Provádíme opatření v celém Libereckém kraji, spolupracujeme s městskou policií, která provádí kontroly tramvají a autobusů, a prohlížíme kamerové záznamy,“ konstatovala Suchánková.

Přepadená prodejna potravin

Foto: Michael Polák, Právo

„Oba manžele, kteří tu prodávali, jsem znala velmi dobře. Z druhé strany domu, kde je prodejna, jsem roky bydlela. Vůbec nechápu, kdo jim to mohl udělat, zvláště paní je obrovská škoda. Byla to hodná paní. Bylo jí už asi přes padesát, mají tady v Liberci syna a ve Vietnamu malou vnučku,“ řekla Právu místní obyvatelka Soňa Skočdopolová.

V prodejně zemřela žena.

Foto: Michael Polák, Právo

Doplnila, že zažila situace, kdy se omladina v prodejně domáhala alkoholu a žena jim ho nechtěla vydat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků