Hlavní obsah

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

Policie obvinila tři muže z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti za loňský výbuch v Poličských strojírnách. Hrozí jim až osm let vězení, informoval mluvčí policie Ondřej Zeman. Při výbuchu se zranilo 19 lidí včetně sedmi hasičů.

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

„Vyšetřovatel zahájil stíhání tří mužů pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. Všichni jsou zaměstnanci firmy, která v daném objektu v době exploze prováděla svou výrobní činnost. Obvinění předcházelo vypracování a vyhodnocení znaleckých posudků,“ uvedl Zeman.

Škoda byla podle policie vyčíslena na 25 miliónů korun. Mužům hrozí až osm let vězení a peněžitý trest. Více informací policie nechce až do skončení vyšetřování sdělovat.

Exploze v Poličce si naštěstí nevyžádala lidský život.

Foto: Policie ČR

Exploze strojírnami otřásla loni 23. února. K hale se následně sjely desítky hasičů, které ohrožovaly další výbuchy.

V hale, která sousedila s místem, kde bylo centrum výbuchu, byly uskladněny stovky ručních obranných granátů určených k rozmontování. Lidé se několik hodin nemohli dostat do svých domovu v okolí strojíren. Zranilo se celkem 19 lidí. Poškozena byla také hasičská auta.

Hala zničená výbuchem

Foto: Policie ČR

Výbuch způsobila trhavina TNT, která byla součástí munice, uvedl Český báňský úřad, který dozoruje nakládání s výbušninami. Exploze se pak přenesla na další uskladněný materiál.

K mimořádné události došlo na lisu k lisování trhavin. Pracovníci byli z objektu okamžitě evakuováni ještě před příjezdem hasičů. Lisovnu na trhaviny provozovala společnost STV Group, která je sesterskou firmou Poličských strojíren.

Poličské strojírny vybuchly 23. února krátce před polednem.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků