Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie odhalila na severu Moravy velký daňový únik

Až tři roky vězení hrozí muži z Třince, kterého policie obvinila z rozsáhlého daňového úniku spočívajícího v neoprávněném snižování daňového základu za pomocí fiktivních faktur zahraničních firem. O případu informovala ve čtvrtek mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie odhalila na severu Moravy velký daňový únik

Škoda způsobená státu je vyčíslena asi na 400 tisíc korun. Na machinace policii upozornil finanční úřad, prověřování trvalo bezmála jeden rok, přičemž dokumentace za tu dobu nabobtnala na více než 500 stran. Muž byl nyní obviněn z přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, obvinění bylo sděleno i jeho firmě.

Muž podle obvinění do účetnictví zakládal faktury až na statisícové částky, a to na různé práce, zejména stavebního charakteru. „Tyto práce ale nebyly nikdy realizovány,“ podotkla mluvčí. V hlavičkách faktur přitom byly uvedeny skutečně existující zahraniční firmy, takže prověřování bylo velmi náročné a vyžádalo si spolupráci se zahraničím.

„Z informací od zkontaktovaných firem vyplynulo, že o jimi údajně provedených pracích neměli tušení,“ dodala Štětínská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků