Hlavní obsah

Policie chytila řidiče, který při honičce na D5 boural

Nehodou na dálnici D5 skončilo v pondělí dopoledne pronásledování kradeného BMW X6, které ujíždělo z Německa. Řidič po nehodě na Rokycansku utekl. Během pátrací akce byl odpoledne zadržen.

Policie chytila řidiče, který při honičce na D5 boural

Česká policie dostala po sedmé hodině ráno informaci od německých kolegů, že pravděpodobně přes Waidhaus ujíždí do ČR řidič v bílém BMW. Policie ho po chvíli našla a pronásledovala po dálnici.

„Po nehodě v okolí 47. kilometru dálnice utekl do lesa kolem obce Kařez. Probíhalo pátrání, na místě byl psovod i vrtulník. V odpoledních hodinách byl zadržen,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová s tím, že auto bylo odcizeno v Německu. Další informace policie zatím nesdělila.

Uprchlý řidič byl podle informací Práva zadržen u křižovatky Kařízek - Sirá, nedaleko místa nehody. Jde o 28letého Poláka.

Havarované BMW na dálnici D5

Foto: Patrik Biskup, Právo

Řidič BMW na dálnici narazil do nákladního auta a pak do svodidel. „V levém jízdním pruhu jel osobák a chtěl udělat myšku. Jel šíleně rychle a narazil do zadní části mého náklaďáku. O korbu se následně roztočil. Pronásledovalo ho několik policejních aut s majáky. On údajně utekl, já ho ale neviděl,“ řekl Právu na místě události jeden z řidičů.

BMW po honicce a nehode na D5

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Zda řidič auto ukradl, nebo ho jen převážel, není zatím jasné. V podobných případech auta z Německa končí za hranicemi.

Pátrání po řidiči z BMW.

Foto: Patrik Biskup, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků