Hlavní obsah

Policie honila řidiče po Praze stopadesátkou

Pražští policisté v noci na pátek honili mladíka v kradeném automobilu, který jim unikal v protisměru více než stopadesátikilometrovou rychlostí. Po zloději dokonce asi třicetkrát vystřelili, nikoho naštěstí nezranili. Mladík, kterému je teprve sedmnáct let, nakonec policisty nesetřásl. Kousek za Prahou havaroval.

Policie honila řidiče po Praze stopadesátkou

Zloděj v kradeném Peugeotu 205 začal před půlnocí unikat z nábřeží v centru Prahy v protisměru a nutil řidiče protijedoucích aut strhnout volant. Tím policistům z pražské pohotovostní motorizované jednotky značně komplikoval pronásledování.

"Způsobem kamikadze najížděl čelně do protijedoucích vozidel, která doslova donutil strhnout řízení. Tím chtěl způsobit, že nás ti řidiči nabourají," uvedl jeden z policistů. Na kola unikajícího vozu vystříleli dva zásobníky. Podařilo se jim prý několikrát pneumatiky zasáhnout, ale nikoli prostřelit.

Po Bělohorské jel řidič zhruba kilometr dvouproudou silnicí až k Vypichu v Praze 6 v protisměru a v levém pruhu dál prchal také Karlovarskou ven z Prahy. Jeho taktika ho nakonec zradila. Na staré cestě na Karlovy Vary narazil do jiného vozu a při nehodě utrpěl zranění.

Řidiče, které divokou jízdou ohrozil na životě, policie vyzvala, ať se přihlásí. Mohou se prý připojit k trestnímu oznámení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků