Hlavní obsah

Policie chytila 21 lidí podezřelých z gigantické produkce marihuany

Jedenadvacet lidí dopadli na začátku srpna při společné akci celníci a policisté. Podezírají je z pěstování a distribuce marihuany. Skupina byla podle nich schopna vyrábět až 1400 kilogramů drogy ročně. Mohla za to získat až 100 miliónů korun.

Policie chytila 21 lidí podezřelých z gigantické produkce marihuany

Policie skupinu sledovala několik měsíců. Velkou část produkce vyvážel údajný gang za hranice, řekli ve středu novinářům vedoucí Celní protidrogové jednotky Pavel Hoffman a šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Všichni zadržení jsou podle Frydrycha Vietnamci, policie je obvinila z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Dvanácti stíhaným hrozí v případě odsouzení deset až 18 let vězení. Dalším devíti, kteří prý působili v pěstírnách jako zahradníci, hrozí dvouletý až desetiletý trest. Obvodní soud pro Prahu 4 poslal všechny obviněné z výjimkou jednoho do vazby.

Podle policie lze předpokládat, že budou zadrženi další lidé. Již nyní byli kromě jedenadvacetičlenné skupiny dopadeni také čtyři lidé v zahraničí.

V rámci operace s krycím jménem Canh odhalili celníci a policisté osm plně vybavených velkokapacitních pěstíren konopí. Na zásahu, který se odehrál 4. srpna prakticky v jeden okamžik na několika místech ČR, se podle Frydrycha účastnilo 25 operačních skupin. Šlo prý řádově o stovky lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků