Hlavní obsah
Umělý penis na hlavě jedné z postav sousoší Jana Husa Foto: Městská policie Praha

Brit vyfasoval pokutu za pohanění sousoší Jana Husa

Snad to měla být s umělým penisem na pražském Staroměstském náměstí recese, šestadvacetiletý Brit ale vyfasoval pokutu 10 tisíc korun. Onen předmět totiž mladý muž umístil na sousoší Jana Husa od Ladislava Šalouna, na které vylezl. Na mistrovu postavu patrně nedosáhl.

Umělý penis na hlavě jedné z postav sousoší Jana Husa Foto: Městská policie Praha
Brit vyfasoval pokutu za pohanění sousoší Jana Husa

„V den státního svátku hlídka strážníků zjistila, že na jednu z hlav sousoší Jana Husa, které se nachází na Staroměstském náměstí, někdo položil umělý penis. Naštěstí k poškození sochy nedošlo,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Ze záznamu kamer strážníci zjistili, jak muž vypadal a kde se ubytoval. Hlídka ho skutečně v hotelu v Malé Štupartské zastihla a cizinec se doznal.

Sousoší mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze

Foto: Profimedia.cz

„Za přestupek proti veřejnému pořádku, konkrétně vzbuzování veřejného pohoršení, dostal od strážníků pokutu ve výši 10 tisíc korun, kterou na místě zaplatil,“ dodala Seifertová. Předmět musí odborně odstranit povolaný správce, aby sousoší nedoznalo další úhony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků