Hlavní obsah

Po srážce vlaků u Perninku zadrželi strojvůdce. Co jsem to udělal, vzlykal podle svědka

V souvislosti s úterní čelní srážkou dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku zadržela policie strojvůdce ze soupravy směřující do Karlových Varů. Policisté nehodu vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Po srážce vlaků u Perninku zadrželi strojvůdce. Co jsem to udělal, vzlykal podle svědka

Nehoda se stala v úterý po 15. hodině. Na místě zůstali dva mrtví. Německý list Süddeutsche Zeitung s odkazem na karlovarskou policii uvedl, že jedním z nich je německý občan, druhý je pak Čech. Podle záchranné služby se zranilo 22 lidí, z toho devět středně těžce až těžce.

„Jeden ze strojvůdců tam seděl na svahu vedle kolejí a naříkal 'Co jsem to udělal, co jsem to udělal...' Přitom vzlykal a držel se za hlavu,“ popsal Právu jeden z místních obyvatel, který pomáhal převážet zraněné cestující čtyřkolkou po kolejích, popsal.

Srazily se vlaky Regionova a Regioshark Českých drah. Jeden vlak jel z Karlových Varů do německého Johanngeorgstadtu a druhý opačným směrem. Ke srážce došlo na trati typu D3, jejíž řízení spočívá na lidském faktoru. Právě ve stanici v Perninku se oba spoje kříží a mají tam na sebe čekat.

Havlíček: Selhání lidského faktoru

„Je zřejmé, že došlo k selhání lidského faktoru,” řekl o srážce vlaků na Karlovarsku v ČT bez detailů ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

"Ve vlacích jelo v době srážky asi 30 lidí včetně vlakového personálu. Nemocní jsou postupně odváženi do nemocnic. Policie v případu zahájila vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jednu osobu jsme zadrželi," řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Podle ČTK jde o strojvůdce vlaku jedoucího do Karlových Varů.

Záchranné složky na místě nehody

Foto: Jiří Svoboda/Twitter

Neštěstí se stalo v nepřístupném hornatém terénu, kde jsou po obou stranách tratě prudké srázy, což záchranářům ztěžovalo zásah. Obě kabiny souprav byly zdemolovány. Pro zraněné letěly vrtulníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků