Hlavní obsah
 

Výbuch bytu v Praze prorazil zeď. Mrtvý soused, rozsáhlý požár a desítky evakuovaných

Rozsáhlý požár dvou bytů po výbuchu likvidovali od středečního rána hasiči v pražských Holešovicích. Jeden člověk neštěstí nepřežil. Kvůli plamenům museli evakuovat celý obytný dům. Zdravotníci odvezli do nemocnice tři zraněné, dva z nich utrpěli popáleniny. Podle prvotních informací požár narušil statiku budovy, což se nakonec nepotvrdilo.

 
Výbuch bytu v Praze prorazil zeď. Mrtvý soused, rozsáhlý požár a desítky evakuovaných

Hlášení o požáru dostali hasiči v 8:20. Prvotní informace zněly: nejdřív byl slyšet výbuch, v domě bydlí jeden imobilní člověk a řada lidí byla uvězněná v bytech kvůli silnému kouři na chodbách.

„Požárem byly zasaženy dva byty ve dvou vchodech. To bylo způsobeno propadem příčky a rozšířením do další bytové jednotky. Z toho důvodu začala evakuace a záchrana osob z obou vchodů pomocí vyváděcích masek a výškové techniky,“ popsal odpoledne po zásahu mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek, dorazil také evakuační autobus. Podle prvního ohledání hrozilo, že výbuch s požárem narušily rovnováhu budovy, o čemž hasiči informovali na Twitteru.

Požár po výbuchu zničil dva byty v pražských Holešovicích

Foto: HZS Praha

Přivolaný odborník nakonec zjistil, že statika je v pořádku, evakuovaní se pak mohli postupně vracet do svých bytů. „Poté byl objekt zkontrolován ještě ve spolupráci s pyrotechnikem policie,“ upřesnil Kavka.

Hasiči evakuovali zhruba padesát lidí. Mluvčí záchranky Jana Poštová uvedla, že její kolegové odvezli do nemocnice 25letou ženu, která se nadýchala zplodin hoření, a ženu (62) s mužem (71), oba s popáleninami zhruba na 15 procentech těla.

Při požáru ošetřila záchranka popálené lidi

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Incident vyšetřuje policie. „Na místě zasahuje několik desítek policistů spolu s kriminalisty. Ti budou zjišťovat, proč v bytě došlo k výbuchu a následnému požáru. V tuto chvíli není příčina známa," sdělili policisté.

Opatření se dotkla také dopravy, policie musela uzavřít frekventovanou Bubenskou ulici. „Pokud je to možné, zvolte objízdnou trasu,” zmínila policie na Twitteru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků