Hlavní obsah
Policie prověřuje týrání psa v Plzni Foto: Markéta Janoušová

Pes měl mrtvou tkáň všude po těle, policie podezírá medika z týrání

Plzeňští policisté se zabývají případem týrání zvířat, v němž měl podle informací deníku Právo 25letý student medicíny M. Š. z Plzně týrat Jack Russell teriéra. Mladík popírá, že by psu jménem Artuš záměrně ubližoval.

Policie prověřuje týrání psa v Plzni Foto: Markéta Janoušová
Pes měl mrtvou tkáň všude po těle, policie podezírá medika z týrání

Veterinářka Markéta Janoušková, která se o Artuše starala, Právu řekla, že psa přinesli do ordinace před 14 dny.

„Přivedl ho příbuzný, když viděl, v jakém je stavu. Byl celý oholený, měl mrtvou tkáň neboli nekrózu za krkem, na zádech a stehnech. Také měl defekt rohovky a především pak zlomenou stehenní kost,“ řekla veterinářka s tím, že není schopná určit, jak ke zraněním došlo. „To je teď prací policie, které jsme předali veškeré informace,“ dodala.

Policejní mluvčí Veronika Hokrová potvrdila, že se případem policisté zabývají. „V případu je prověřován pětadvacetiletý muž pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, více k případu nebudeme sdělovat, je teprve v rané fázi,“ sdělila mluvčí.

Advokát prověřovaného muže Právu sdělil, že jeho klient podezření z úmyslného ubližování zvířeti odmítá.

Přestože Artuš podstoupil několik operací, například mu veterinářka musela několik dní starou a již hojící se zlomeninu stehenní kosti znovu zlomit a opět kost narovnat, je pes nyní stabilizovaný a léčí se.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků