Hlavní obsah
 

Pár přepadl devadesátiletou ženu, za peníze splatil dluh a koupil psa

Na nápad, jak přilepšit rodinnému rozpočtu, přišel Slovák na poště v Praze 2, když uslyšel 90letou seniorku, jak si domlouvá výběr peněz na další týden. Muž se svou těhotnou družkou pak na seniorku čekali před poštou a poté ji sledovali až domů, kde ji přepadli. Odnesli si 200 tisíc korun, za které splatili dluh a nakoupili věci do domácnosti.

 
Pár přepadl devadesátiletou ženu, za peníze splatil dluh a koupil psa

Přepadení se stalo již 9. října, policie o něm informovala ve čtvrtek. Devadesátiletá žena si původně přišla vybrat peníze v pátek, pokladní ji ale odbyla s tím, že výběr 200 tisíc korun musí nahlásit předem. Důchodkyně se tedy domluvila na výběru na další týden v úterý.

Žena ovšem netušila, že její hovor s pokladní vyslechl 25letý muž, který se domluvil se svou 38letou družkou, že seniorku přepadnou. V den výběru na ni před poštou čekali několik hodin. Měli připravené také auto, kdyby seniorku chtěl někdo odvézt autem.

Muž si koupil auto, aby mohl pracovat

Foto: Policie ČR

„Po příchodu ženy na poštu ji pachatelka sledovala od pultu, kde předstírala, že si něco vypisuje. Poté ji sledovala domů. Její druh ji doprovázel po celou cestu v autě, protože nevěděli, kde seniorka bydlí a museli být připravení také na to, že pojede MHD,“ řekl pražský vyšetřovatel Petr Svátek.

Jakmile důchodkyně vešla do vchodu, žena jí strhla tašku s penězi a přitom ji srazila k zemi takovou silou, že seniorka utrpěla v pravém rameni tříštivou zlomeninu. Následky zranění jsou trvalé.

Pachatelé přepadení seniorky

Foto: Policie ČR

„Na stopu pachatelů jsme se dostali během několika dnů. Následně jsme provedli domovní prohlídku a zadrželi oba pachatele. Žena se k činu přiznala, muž zapíral,“ konstatoval vyšetřovatel.

Zakoupená postel pro děti

Foto: Policie ČR

Dvojice si za odcizené peníze nakoupila vybavení do bytu, jídlo a psa. Muž si také pořídil dodávku. V sociálním bytě žilo kromě zmíněné dvojice také šest dětí, dalšího potomka pár očekával.

Jako důvod přepadení uvedli, že dlužili za nájem asi 60 tisíc a báli se vystěhování. Muže soud poslal do vazby, žena je vyšetřovaná na svobodě. Ve vězení mohou v případě odsouzení strávit až deset let.

Byt pachatelů

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků