Hlavní obsah
Řidič vjel do uzavírky na dálnici D2. Foto: Policie ČR

Opilý řidič kamiónu vjel na stavbu dálnice D2, posledních 400 kilometrů si nepamatuje

Všichni svatí museli stát při řidičích, které v pondělí míjel kamión řízený opilým šoférem. Ten takto ujel 400 kilometrů a zastavil se až v uzavírce na dálnici D2 poté, co prorazil dopravní značení a vjel na stavbu. Policisté mu naměřili 3,5 promile. Muži hrozí až tři roky vězení.

Řidič vjel do uzavírky na dálnici D2. Foto: Policie ČR
Opilý řidič kamiónu vjel na stavbu dálnice D2, posledních 400 kilometrů si nepamatuje

„Řidič s nákladní soupravou projel dopravním značením až na staveniště, přičemž narazil do reklamní tabule firmy realizující opravu dálnice. Dělníci provádějící stavební práce v té době naštěstí pracovali pod mostem, takže nedošlo ke zranění žádného z nich. Dělníci si nejprve mysleli, že jim přivezl materiál na stavbu, když si ovšem po dvou hodinách všimli, že kamión má prasklé čelní sklo a vystupuje z něj řidič, který se nemůže udržet na nohou, zavolali policii,“ prohlásila policejní mluvčí Petra Vedrová.

Řidič vjel do uzavírky na dálnici D2

Foto: Policie ČR

Opilý řidič bez vytáček přiznal, že má za sebou bujarou noc, při které notně popíjel alkohol. Za volant mnohatunového kolosu pak sedl asi dvě hodiny po půlnoci a ujel 400 kilometrů, jak policisté zjistili z digitální karty.

„Cestu si podle svých slov vůbec nepamatoval a jen shodou náhod se jeho opilecká jízda obešla bez následků na životech a ‚jen‘ se stotisícovou škodou na voze a poničeném dopravním značení. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Po vystřízlivění a dalších úkonech ho nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků