Hlavní obsah

Opili kočku, nechali ji roztrhat psem a vše si natáčeli

Nechutnou zábavu si zvolila skupina mladých Čechů, kteří si uspořádali zahradní oslavu. Posilněni alkoholem část večera trávili sledováním souboje kočky se psem, kterého na bezmocné zvíře poštvali. Kočku předtím opili alkoholem. Vše si natočili na videokameru. Jejich zábava se objevila na jednom internetovém serveru. O případ se již zajímá policie.

Opili kočku, nechali ji roztrhat psem a vše si natáčeli

Vše se podle titulků ve videu stalo 23. června loňského roku. Video s děsivými scénami se nyní objevilo na internetu s názvem „PES vs. KOČKA (a něco navíc)“.

Zveřejňujeme několik fotografií ze zmíněného videa.

Mladíci nalili do kočky alkohol
Video začíná záběry na dvojici mladíků, která drží kočku pod krkem u stěny a z lahve jí do tlamy lijí alkohol, přičemž se s ní baví jako se svým zajatým soupeřem: „kamaráde, nehraj si s náma, si myslíš, že když budeš škrábat si pomůžeš..?“

Kočku pak pustí a záběr se přesune na část trávníku vedle stolů, u kterých sedí skupina mladíků a dívek. Skupina sleduje, jak se pes bojového plemena baví útokem na bezmocnou kočku, které se ježí chlupy na zádech a snaží se útok psa přežít. „Pes se baví, ale ta kočka je v p....,“ komentuje jeden z mladíků děsivou scénu.

:. Mladíci nalévají do bezmocné kočky alkohol. Zdroj: Uloz.cz

Dlouhý záběr na umírající zvíře

Pes se postupně dostane do transu a přestane reagovat na pokyny svého pána, aby přestal. Nakonec ho jeden z mladíků chytí, aby v detailu kamery zjistili, zda už má na čumáku krev či nikoli. Pak pustí psa opět do útoku.

Pokousaná kočka vříská a to už nevydrží dívčí část společnosti, která zorganizovala tuto děsivou zábavu. „Ať už ji pustí,“ nabádá dívčí hlas. Jenže mladíci ještě krvavé podívané nemají dost. „Vem si ji! Zabij ji!“ nabádá psa jeden z nich.

:. Pes ohryzává tělo mrtvé kočky. Zdroj: Uloz.cz

Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. „Žije, nežije?“ dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.

:. Jeden z přítomných mužů šlápl zraněné kočce na hlavu, čímž chtěl ukončit její utrpení. Zdroj: Uloz.cz

V závěru filmu jsou v detailních záběrech do obličejů natočeni vybraní účastníci party. Film končí básničkami dvou mladíků: „kočička byla mladičká“ či „kočička bez jednoho očička.“ Kameraman po úmrtí zvířete obrátil objektiv směrem k účastníkům, řada z nich je velmi dobře rozpoznatelná. Autor se pod své filmové dílo podepsal jako Dalibor PG.

:. Kameraman se vyžíval v dlouhém záběru na tělo mrtvého zvířete. Zdroj: Uloz.cz

Případ již vyšetřuje policie a závěrečná sekvence bude pro detektivy neocenitelnou stopou.

Provozovatel serveru, kde bylo video umístěno, ho již stáhnul. "Na serveru je obrovské množství videí. Pokud se o nějakém nevhodném dozvím, okamžitě ho odstraním, jako v tomto případě," řekl Novinkám provozovatel serveru Uloz.cz Miroslav Valenta.

Zveřejnění na internetu jako chlouba

„Jsou různé důvody, proč jsou videa zachycující týrání zvířat na internetu. Může to být proto, že je potřeba lidi upozornit na to, že se takové věci dějí, a to my schvalujeme. Jiná věc je, a to je tento případ, když to člověk dá na internet proto, aby se pochlubil. To je samozřejmě hnus,“ řekla Novinkám mluvčí Nadace na ochranu zvířat Alena Heinová.

„Je ale třeba hledat příčinu, která je v podstatě v tom, že mladí lidé žijí v určité společnosti, ve které je nadřazenost člověka nad zvířetem historicky daná,“ uvedla.

Kombinace sadismu a exhibicionismu

Podle psychologa Petra Šmolky se v tomto případě projevuje kombinace sadismu a exhibicionismu.

„Tato forma exhibicionismu je často spojená s poruchou sexuální orientace,“ řekl Novinkám Šmolka.

Podle něj může autory videa pohlavně vzrušovat nejen samotné sadistické týrání čtyřnohého tvora, ale i následné vychloubání se hrůzným činem na internetu.

V loňském roce od ledna do listopadu řešili policisté v Česku celkem 32 případů týrání zvířete. Z toho se kriminalistům podařilo objasnit 20 takovýchto událostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků